Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Certyfikaty ekologiczne CCOF

CCOF rozwija rolnictwo ekologiczne dla zdrowego świata. W imieniu naszych członków opowiadamy się za polityką ekologiczną, wspieramy rozwój produktów ekologicznych poprzez edukację i dotacje oraz zapewniamy certyfikację organiczną, która jest osobista i dostępna. CCOF to organizacja non-profit zarządzana przez ludzi, którzy hodują i produkują nasze jedzenie. Założona w Kalifornii ponad 40 lat temu, dziś nasze korzenie sięgają szerokości Ameryki Północnej, a nasza obecność jest uznawana na całym świecie. Wspieramy się w organicznej rodzinie rolników, farmerów, przetwórców, detalistów, konsumentów i decydentów. Wspólnie pracujemy nad realizacją przyszłości, w której ekologiczna jest normą.

Więcej informacji na stronie: www.ccof.org/

Certyfikat ekologiczny USDA

Certyfikat nadawany przez departament rolnictwa USA.  To jeden z najbardziej wymagających i kompleksowych systemów certyfikacji.  Kosmetyki z przyznanym certyfikatem USDA Organic posiadają co najmniej 95% składników pochodzenia organicznego. Wszystkie składniki produktów dozwolone do stosowania przez USDA są również akceptowane przez FDA – jest to najbardziej restrykcyjna na świecie instytucja kontrolująca żywność i leki.

Więcej informacji na stronie: www.usda.gov

Certyfikat ECOCERT

Firma Ecocert od 2002 roku sprawdza jakość kosmetyków ekologicznych. Klasyfikuje na dwa rodzaje kosmetyków:
1. Znak: “Kosmetyki naturalne” – które, powinny posiadać minimum 95% składników pochodzenia naturalnego oraz może być maksimum 5% składników syntetycznych.
2. Znak: “Kosmetyki naturalne ekologiczne” – które, powinny posiadać minimum 95% składników pochodzenia naturalnego oraz minimum 50% naturalnych surowców pochodzących z upraw ekologicznych, a zawartość związków syntetycznych – to maksimum 5%.
W przypadku obydwu rodzajów kosmetyków obowiązują następujące zasady:
– zakaz stosowania składników GMO – surowców ( zarówno roślinnych jak i zwierzęcych ) modyfikowanych genetycznie
– zakaz stosowania syntetycznych substancji zapachowych i barwiących
– zakaz naświetlania radioaktywnego w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego
– zakaz testowania kosmetyków i składników na zwierzętach
surowce zwierzęce (np. mleko, tłuszcze) mogą być pozyskiwanie wyłącznie z żywych zwierząt
– zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej, emulgatorów PEG, większości konserwantów (dozwolone są między innnymi: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas askorbinowy, kwas salicylowy oraz ich sole).
Ecocert jest międzynarodowym, niezależnym stowarzyszeniem kontrolującym z główną siedzibą we Francji. Ecocert przyznało dotychczas certyfikaty ponad 1000 produktom.

Więcej informacji na stronie : www.ecocert.de

Certyfikat BDIH

Niemiecka jednostka kontrolująca istniejąca od 1951 roku. Wymogi stawiane dla nadania certyfikatu BDIH są następujące:
– stosowanie do produkcji kosmetyków, roślinnych surowców pochodących z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz certyfikowanych dzikich zbiorów
– zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach w całym cyklu produkcji kosmetyków
– zakaz używania surowców pochodzących od martwych zwierząt ( np.: olej z żółwi, olej z norki, tłuszcz ze świstaka, kolagen odzwierzęcy)
– rezygnacja z organiczno-syntetycznych środków barwiących, syntetycznych substancji zapachowych, silikonów, parafiny oraz innych pochodnych ropy naftowej,
– stosowanie wyłącznie naturalnych metod konserwacji,
– dozwolone są konserwanty: kwas benzoesowy, alkohol benzoesowy, kwas askorbinowy, kwas salicylowy oraz ich sole
– zakaz stosowania produktów modyfikowanych genetycznie,
– rezygnacja z radioaktywnego naświetlania w celu odkażania surowców przy produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego,
– stosowanie ekologicznych i biodegradowalnych opakowań.

Więcej informacji na stronie: www.kontrollierte-naturkosmetik.de

Certyfikat Soil Association

Jest wiodąca Angielską organizacją certyfikująca dla produktów organicznych. Certyfikat zapewnia, że :
– produkt jest organiczny w 95%  lub
– jeżeli nie posiada wystarczającej ilości składników organicznych, to jest w 70% organiczny i ma opis składników organicznych,
– produkt nie był testowany na zwierzętach
– nie zawiera takich składników jak: parabeny, produkty pochodzenia petrochemicznego, sztuczne aromaty oraz detergenty,

Więcej informacji na stronie: www.soilassociation.org

Ceryfikat Bio Cosmetique

Certyfikat – logo BIO lub ECO – który, gwarantuje, że kosmetyk zawiera głównie składniki naturalne oraz pochodzenia naturalnego. Kosmetyki, które  posiadają logo Cosmebio, spełniają następujące kryteria :
– posiadają co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego, naturalnych lub z rolnictwa ekologicznego ( we wszystkich przypadkach odsetek jest jeszcze większy)
– mogą zawierać minimalną ilość syntetycznych substancji, które wciąż nie są dostępne w postaci naturalnej z wykluczeniem PEG, silikonów i pochodnych ropy naftowej
– zakaz stosowania takich konserwantów jak parabeny lub fenoksyetanol
– zakaz używania roślin genetycznie modyfikowanych
– zakaz stosowania syntetycznych barwników i zapachów
– opakowania muszą podlegać biodegradacji
– zakaz obróbki jonizacyjnej.

Więcej na stronie: www.cosmebio.org

Certyfikat ICEA

ICEA jest konsorcjum non-profit z udziałem organów, stowarzyszeń, przedsiębiorstw i organizacji społeczeństwa obywatelskiego. ICEA kontroluje i certyfikuje kilka tysięcy firm, które prowadzą swoją działalność w odniesieniu do osób i środowiska, chroniąc godność pracowników i prawa konsumentów. ICEA narodziła się z doświadczeń AIAB (Włoskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Ekologicznego). Dlatego zaangażowanie ICEA zaczyna się od organicznej i idei modelu gospodarki zrównoważonej i solidarnej, a także wykracza poza ekologię, zmierzając w kierunku gospodarki i stylu życia, które wymagają odpowiedzialnej konwersji metod, systemów i praktyk. Sieć z 20 biurami w Italiy, która przybliża usługi do potrzeb firm, nawiązuje bliski kontakt z terytorium referencyjnym i wzbogaca wiedzę Instytutu. ICEA proponuje opracowanie systemów, regulacji, specyfikacji i środków wspierających rozwój organów, firm i instytucji w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności korporacyjnej, tworząc relacje z osobami prywatnymi, specjalistami, władzami lokalnymi, stowarzyszeniami zawodowymi i zawodowymi, uniwersytetami i włoskimi i międzynarodowe centra badawcze. Celem instytucjonalnym jest tworzenie wartości dla klientów i innych podmiotów systemu certyfikacji, realizowanych zgodnie z zasadami odpowiedzialności korporacyjnej i środowiskowej, poprawą kodeksu etycznego i zachowań organizacyjnych.

Więcej na stronie: www.icea.bio

Certyfikat Królik

Logo „ króliczka z ochraniającą go dłonią” – jest to ekologiczny znak Międzynarodowego Związku Producentów Przeciwko Stosowaniu Testów na Zwierzętach w kosmetyce. Daje gwarancję, że dany produkt nie był testowany na zwierzętach oraz żaden z jego składników również i  produkt taki nie zawiera substancji pochodzących z martwych zwierząt.

Więcej informacji na stronie: www.ihtk.de

Certyfikat ICADA

Niemiecka jednostka kontrolująca istniejąca od 1997 roku, ma na celu wyróżnienie producentów rzeczywiście naturalnych kosmetyków.  Kosmetyki takie muszą spełniać następujące kryteria:
– surowce roślinne stosowanie w produkcji muszą pochodzić z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz certyfikowanych dzikich zbiorów
– zakaz stosowania surowców pochodzących od martwych zwierząt ( tj. olej z żółwi, olej z norki, tłuszcz ze świstaka, kolagen zwierzęcy)
– surowce odzwierzęce mogą pochodzić tylko od żywych zwierząt ( np.: mleko, miód)
– zakaz stosowania testów na zwierzętach w całym cyklu produkcji kosmetyków
– nakaz stosowania ekologicznych, biodegradowalnych opakowań
– zakaz korzystania z organiczno-syntetycznych środków barwiących, syntetycznych substancji zapachowych, silikonów, parafiny i innych pochodnych ropy naftowej

Więcej informacji na stronie: www.zertifizierte-naturkosmetik.eu

Certyfikat Qualite France

Francuska jednostka certyfikująca należąca do Bureau Veritas. Kosmetyki certyfikowane przez Qualite France posiadają znak Cosmebio i spełniają następujące kryteria:
– zawierają co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego, z upraw naturalnych lub z upraw ekologicznych
– zakaz stosowania substancji z roślin genetycznie modyfikowanych
– zakaz stosowania syntetycznych barwników, zapachów i konserwantów ( parabenów)
– mogą zawierać minimalne ilości syntetycznych substancji, które wciąż nie są dostępne w postaci naturalnej z wyłączeniem PEG, silikonów i pochodnych ropy naftowej,
– nakaz stosowania opakowań biodegradowalnych

Więcej informacji na stronie: www.qualite-france.com

Certyfikat Demeter

Niemieckie stowarzyszenie producentów ekologicznych istniejące od 1924 roku. Jest pionierem w sferze badań nad pochodzeniem kosmetyków. Tylko partnerzy przestrzegający restrykcyjnych kryteriów i systematycznie kontrolowani mają pozwolenie na używanie logo Demeter. Stowarzyszenie wymaga rezygnacji z syntetycznych nawozów, chemicznych środków ochrony roślin oraz nie stosowania sztucznych dodatków w przetwórstwie. Wszystko to po to, aby wspomagać procesy życiowe w ziemi i w pożywieniu.  Produkty posiadające certyfikat Demeter są wysokowartościowe.

Więcej na stronie: www.demeter.net

Certyfikat Natrue

Europejskie Ugrupowanie Interesów Producentów Kosmetyków Naturalnych i Organicznych, które działa na rzecz ochrony najwyższych standardów dla kosmetyków naturalnych oraz ich składników. Certyfikacja kosmetyków naturalnych i organicznych podzielona jest na trzy poziomy oraz trzy znaki graficzne. Kosmetyki organiczne nie mogą zwierać w swoim składzie między innymi: pochodnych ropy naftowej ( np. parafiny, wazeliny), syntetycznych aromatów i barwników oraz konserwantów nieidentycznych z naturalnymi, nie mogą zawierać organizmów modyfikowanych genetycznie i surowców pochodzących z martwych zwierząt.
Logo Natrue z jedną gwiazdką – to znak kosmetyków naturalnych, w których składzie znajdują się prawie wyłącznie składniki naturalne lub pochodzenia naturalnego spełniające surowe wymogi Natrue. Przy produkcji składów kosmetyków naturalnych stosować można jedynie wodę i surowce odpowiadające trzem grupom: naturalne, identyczne z naturalnymi i niemal naturalne.
Logo Natrue z dwoma gwiazdkami – to znak kosmetyków naturalnych ze składnikami bio. Mają obowiązek spełniać wymagania stawiane kosmetykom naturalnym oraz w składzie zawierać między innymi 15% substancji naturalnych nie modyfikowanych chemicznie i maksymalnie 15% substancji niemal naturalnych. Oprócz tego minimum 70% naturalnych roślinnych składników występujących w kosmetyku musi pochodzić z upraw ekologicznych lub/i kontrolowanych dzikich upraw zgodnych z kryteriami przepisów ekologicznych Unii Europejskiej – EC 834/2007
Natrue z trzema gwiazdkami – to znak kosmetyków organicznych, spełniających wymagania dla kosmetyków naturalnych oraz zawierające w składzie minimum 20% substancji naturalnych niemodyfikowanych chemicznie oraz  maksymalnie 15% substancji niemal naturalnych.  Oprócz tego minimum 95% naturalnych roślinnych składników występujących w kosmetyku musi pochodzić z upraw ekologicznych lub/i kontrolowanych dzikich upraw zgodnych z kryteriami przepisów ekologicznych Unii Europejskiej – EC 834/2007 ( wymogi Natrue z 3 gwiazdkami są podobne do aktualnych wymogów ECOCERT I COSMEBIO)

Więcej informacji na stronie: www.natrue.org

Certyfikat Vegan

Charytatywna organizacja istniejąca od 1944 roku. Znak Vegan Society zapewnia o spełnianiu szeregu standardów skupionych wokół idei – wolne od składników pochodzących od zwierząt oraz nie testowane na zwierzętach. Odnosi się to zarówno do samego produktu jak i do wszystkich komponentów użytych w produkcji.

Więcej na stornie: www.vegansociety.com

Certyfikat AIAB

Kryteria Cosmetics Bio AIAB zostały przygotowane przez Włoskie Stowarzyszenie na rzecz rolnictwa ekologicznego (AIAB).

Cele kryteriów:
– pozostać w zakresie pielęgnacji ciała przy użyciu produktów o niskim oddziaływaniu na środowisko i możliwości ochrony zdrowia konsumentów. Spełnianie oczekiwań konsumentów poprzez właściwe określenie, przejrzyste oraz kompletne Cosmetics Bio Ecology
– brak surowców “wysokiego ryzyka”, czyli alergenów, substancji drażniących lub uznanych za szkodliwe dla zdrowia człowieka

– ograniczenie oddziaływania na środowisko z powodu nadmiernej ilości opakowań (opakowań jednostkowych) lub nienadających się do recyklingu

– ekologiczne kosmetyki z certyfikatem AIAB gwarantują: brak materiałów wątpliwych w produktach ekologicznych, tak samo w opakowaniach produktu

– zachęcamy do opakowań z odnawialnych surowców, materiałów do recyklingu.

– Certyfikat AIAB Ekologiczne kosmetyki uzyskuje się poprzez poszanowanie negatywnej listy substancji zakazanych, bez użycia GMO, bez korzystania z testów na zwierzętach, bez użycia promieniowania jonizującego,a z wykorzystaniem podstawowych produktów rolnych i zwierząt gospodarskich z rolnictwa ekologicznego.

– etykieta ekologicznego kosmetyku koniecznie musi zawierać wystarczającą ilość informacji, aby pomóc konsumentom zrozumieć, co to jest za składnik. Jeżeli wyjaśnienie nie może być na etykiecie, powinna ona się znajdować w materiałach informacyjnych (ulotkach, broszurach).

Więcej na stronie: www.aiabcampania.it

Certyfikat Organiczny

Organ certyfikujący w Nowej Zelandii, organizacja znana z wysokich standardów, regulująca zasady ekologicznego rolnictwa oraz hodowli. Certyfikuje wszelkie produkty ekologiczne łącznie z kosmetykami.

Więcej na stornie: www.biogro.co.nz